Цікаві факти про стоматологів, лікування зубів та зубні щітки

 1. Не так давно зубні протези були популярним весільним подарунком на Британських островах, адже люди очікували, що досить швидко втратять всі зуби і прискорювали процес видаленням зубів у відносно молодому віці.
 2. Мао Цзедун, як і багато китайців в той час, відмовлявся чистити зуби. Замість цього він полоскав рот чаєм і пережовував чайне листя. “Навіщо чистити? Хіба тигр коли-небудь чистить зуби?” – говорив він.
 3. Зубні щітки з нейлоновою щетиною вперше з’явилися в 1938 році. Однак щітки з щетиною з інших матеріалів існували задовго до цього. Так, в Китаї перші такі щітки з’явилися в 1498 році. Матеріалами для них слугували свиняча щетина, кінське і борсукове волосся.
 4. Зуб – єдина частина людського організму, яка нездатна до самовідновлення.
 5. Абсолютна сила жувальних м’язів на одній стороні дорівнює 195 кг, а скорочення м’язів з двох сторін може досягати сили 390 кг. Звичайно, такий тиск не зможе витримувати пародонт, і тому звичайне жувальний тиск дорівнює 9-15 кг (ну максимум 100 кг, якщо ви гризете горіхи).
 6. Щоб підвищити зацікавленість у збереженні здорових зубів і ясен серед дванадцяти мільйонів населення, в Китаї було встановлено національне свято, назву якого можна перекласти як “День любові до своїх зубів” і яке проходить щороку 20-го вересня.
 7. Цукор був вперше доданий в жувальну гумку стоматологом Уільямом Семплі в 1869 році.
 8. Всесвітньо відомий виробник зубної пасти компанія Колгейт зіткнулася з несподіваною перешкодою при просуванні своєї продукції на ринку іспаномовних країн. У перекладі з іспанського “Колгейт” означає наказ “йди і повісься”.
 9. За законом штату Вермонт, США жінка не має права носити зубні протези без письмового дозволу її чоловіка.
 10. До того як в 19 столітті була винайдена технологія виготовлення штучних керамічних зубів, в якості матеріалу для зубних протезів використовувалися зуби солдатів, полеглих на полі битви. Так, після громадянської війни в США англійські стоматологи отримували цілі бочки таких вантажів.
 11. Електричний стілець був винайдений стоматологом.
 12. Якщо ви правша, то більшу частину їжі ви пережовуєте на правій стороні щелепи, і навпаки, якщо ви лівша, то на лівій.
 13. При дворі французького короля Людовика XI аристократки харчувалися тільки супом, тому що вони були впевнені, що надмірні жувальні зусилля можуть викликати передчасну появу зморшок на обличчі.
 14. Стародавні японські стоматологи видаляли зуби голіруч.
 15. Першими “стоматологами” були етруски. Вони вирізали штучні зуби із зубів різних ссавців вже в 7 столітті до н.е., а також уміли виготовляти мостовидні протези, достатньо міцні для жування.
 16. Зубна емаль – найтвердіша тканина в організмі людини.
 17. Зубні протези можуть бути радіоактивними. З одного мільйона протезів приблизно половина має керамічний компонент з мікроскопічними вкрапленнями урану. Без додавання урану протези мали б зелений матовий відтінок при штучному освітленні.
 18. За даними Американської стоматологічної асоціації, більше половини американських школярів не мають жодної каріозної порожнини на постійних зубах, в порівнянні з 26% у 70-х роках.
 19. Незважаючи на те, що кальцій необхідний для кісткових тканин, 99% всього кальцію в організмі знаходиться в зубах.
 20. Перша ортодонтична конструкція була виготовлена ​​П’єром Фошаром в 1728 році. Вона представляла собою плоску смужку металу, що прикріплювалась до зубів за допомогою нитки.
 21. Джордж Вашингтон, у якого майже не було власних зубів, дуже ретельно стежив за станом зубів своїх шести коней, щодня наказуючи оглядати і чистити їх.
 22. Як не дивно, вже декількома дослідженнями було доведено, що какао-порошок, що входить до складу шоколаду, містить речовини, що перешкоджають утворенню карієсу.
 23. Якщо в одного з однояйцевих близнюків не вистачає того чи іншого зуба, як правило, такий же зуб відсутній і у іншого близнюка.
 24. Зубна паста була винайдена єгиптянами приблизно 5000 років тому і була сумішшю вина і пемзи.
 25. З часів ранньої Римської імперії і до 18 століття сеча була одним з основних компонентів зубної пасти, тому що аміак, який міститься в ній, володіє чудовими очисними властивостями. І до сьогодні аміак входить до складу багатьох зубних паст.
 26. За день у роті утворюється приблизно 1,4-1,5 літра слини.
 27. Магазинам міста Провіденс, штат Род-Айленд, США, законом заборонено продавати зубні щітки в суботу.
 28. Тільки 20% алмазів піддається ограновуванню. Завдяки твердості каменю більшість алмазів йде на виготовлення різних інструментів, таких як, наприклад, стоматологічні бори.
 29. Найдорожчим зубом став зуб Ісаака Ньютона, проданий в 1816 році за 730 фунтів стерлінгів (приблизно 3,241 $ сьогодні), після чого він був вправлений в перстень.
 30. Першою дипломованою жінкою-стоматологом в США стала Люсі Тейлор в 1867 році.
 31. Найпоширенішими в світі хворобами є різні захворювання пародонту, такі як, наприклад, гінгівіт (запалення ясен). Мало кому на всій планеті вдається уникнути тієї або іншої його форми.
 32. Бор був винайдений Джоном Грінвудом в 1790 році.
 33. Американськими стоматологами використовується близько 13 тонн золота на рік для виготовлення коронок, мостів, вкладок і зубних протезів.
 34. У китайському місті Куланг існує 7 центрів збору використаних зубочисток. За кожен фунт (приблизно 454 г) зубочисток центр виплачує 35 центів.
 35. 19 квітня 1999 у Феніксі, штат Арізона пройшла акція “За здорову усмішку”. 1365 американських школярів вишикувались у формі зубної щітки й одночасно чистили зуби протягом 3 хвилин і 3 секунд.

Довга і цікава історія стоматології містить багато різних дивацтв і повір’їв. Деякі з них доволі кумедні:

 1. Щоб позбутися від зубного болю, зваріть земляного хробака у вині. Отримане зілля використовуйте як вушні краплі.
 2. Щоб полегшити біль в яснах, потріть їх зубом людини, померлої насильницькою смертю (про процес добування ліків краще не замислюватися).
 3. Зубний біль можна вилікувати, роблячи компреси, на відповідне до сторони щелепи плече. Компрес можна зробити з таких складників: фіги, шафран, гірчичне насіння та оливкове масло.
 4. Щоб зуби не руйнувалися, використовуйте як полоскання “відвар” з собачих зубів у вині.
 5. Для зміцнення розхитаних зубів прив’яжіть до щелепи жабу.

Усі матеріали носять виключно інформаційний характер. Якщо вас турбує зубний біль, або інші стоматологічні проблеми – будь-ласка, зверніться за консультацією до лікаря.

ЗАПИС ПО АКЦІЇ
Ваші контактні дані