У багатьох людей склалася думка, що хірургічна стоматологія займається виключно видаленням хворих зубів, однак сфера цієї галузі значно ширша. Завдяки сучасним технологіям і новим способам лікування, видалення зуба проводиться лише в критичних випадках. Хірургічне лікування спрямоване на поліпшення функції та естетики ротової порожнини, а завдяки модернізованим препаратам та обладнанню ми проводимо будь-яку процедуру безболісно.
Клініка „Сімейна стоматологія Мельничука” пропонує Вам такі види хірургічних втручань:
Видалення зубів: виконується виключно за наявності низки показань:
- Молочні зуби, які перешкоджають правильному прорізуванню постійних зубів;
- Ускладнення, пов’язані з лікуванням зубів;
- Неможливість медикаментозного лікування через значне руйнування зуба;
- Перелом або тріщина кореня зуба;
- Поодинокі зуби, які перешкоджають стабілізації знімного протезу (за показанням лікаря-ортопеда);
- Зуби, які перешкоджають усуненню аномалій прикусу під час ортодонтичного лікування (за показанням лікаря-ортодонта);
- Надкомплектні зуби;
- Зуби „мудрості”, які повністю не прорізалися, або не беруть участі в пережовуванні їжі і травмують слизову оболонку щоки
Гемісекція — видалення частини зуба з коренем. Ця операція дозволяє зберегти половину зуба, що залишилася, як опору для стоматологічної конструкції.
Коронаро-радикулярну сепарацію – проводять за наявності запальних процесів між коренями зуба. При сепарації зуб розпилюють по середині і створюють дві окремі частини зуба, які в подальшому покриваються коронками. Вогнище запалення при цьому „самоліквідується”.
Резекція верхівки кореня – операція полягає в екстракції частини кореня, що є осередком хронічної інфекції. Проводиться у випадках неможливості ендодонтичного лікування каналів кореня зуба та за наявності гранульом.
Імплантація – один із напрямів хірургічної стоматології. Суть методики полягає в тому, що на місце втраченого зуба вживлюється штучний( титановий) корінь-імплант. Імплантацію найчастіше здійснюють у декілька етапів, це пов’язано з тим, що потрібно дати певний час на його інтеграцію (приживлення).
Кісткова пластика (так звана штучна кістка) – збільшення об’єму кісткової тканини щелепи. Проводиться у випадку недостатнього об’єму кістки під імплантат, або для заміщення дефекту кістки.
Якщо є скарги на те, що „при посмішці забагато видно ясна”, то Вам необхідне клінічне видовження коронки – нескладне оперативне втручання, при якому лікар, відсікаючи „зайві” тканини, моделює новий ясенний край.
Гінгівопластика – операція, яка дозволяє „опустити” ясна, збільшити їхній об’єм та товщину, роблячи посмішку вишуканішою. Необхідна пацієнтам, у яких стоншені ясна та оголошені шийки зубів
Оскільки в кожного пацієнта індивідуальна клінічна ситуація, то не можна назвати точні терміни хірургічного лікування. Більш детально Вам пояснить лікар.