Ендодонтія

Ви вже помітили, що якщо карієс не лікувати своєчасно, інфекція поширюється в середину зуба та спричиняє розвиток пульпіту – запалення нерва (пульпи), що знаходиться в порожнині зуба?
І дуже часто ми чуємо від стоматолога слова „Забираємо нерв! Ендодонтичне лікування!”

Що ж це означає?

Ендодонтія – це напрямок у стоматології, який займається лікуванням системи кореневих каналів зубів, і має такі етапи:

  • видалення пульпи або її розпаду,
  • усунення інфекції всередині кореневих каналів,
  • видалення інфікованого дентину,
  • надання необхідної форми кореневому каналу,
  • максимально герметичне пломбування кореневих каналів на всю довжину.

Причинами для ендодонтичного лікування можуть бути такі випадки:

  1. Вищезгаданий пульпіт, який може мати непомітний (безсимптомний) перебіг (наприклад, під старою, неякісної пломбою або коронкою) або проявляється больовим синдромом, що виникає переважно в нічний час та від температурних подразників.
  2. Періодонтит – це ускладнення пульпіту, при якому в запальний процес втягуються тканини, що знаходяться навколо кореня зуба (періодонт). Він може проявлятися болем, або бути непомітним навіть при великому руйнуванні зуба.

Система кореневих каналів у кожної людини має свої особливості, а доступ до цієї ділянки зуба особливо складний. Саме тому цей напрям стоматології вимагає застосування високоточного обладнання та відповідної кваліфікації лікаря.

У клініці „Сімейна стоматологія Мельничука” усі лікарі працюють із застосуванням найсучасніших технологій ендодонтичного лікування та постійно вдосконалюють свою майстерність, що дозволяє досягати максимально якісного результату.

Однак, не варто забувати, що лікуванню передує етап діагностики, який проводиться з використанням конусно-променевої комп’ютерної томографії (КТ). Це – тривимірний знімок із високою роздільною здатністю, який дає можливість оцінити індивідуальну будову кореневих каналів, стан внутрішньої частини зуба і кісткової тканини щелеп.
А отримані дані дозволяють лікарю спланувати ефективне лікування, не допускаючи ускладнень, які можуть виникати через особливості розташування каналів.

Слід відзначити, що в клініці „ Сімейна стоматологія Мельничука” ендодонтичне лікування кореневих каналів здійснюється під оптичним збільшенням за допомогою ендодонтичного мікроскопа.

Це є одним із найбільших досягнень сучасної стоматології, адже під мікроскопом ми можемо побачити зуб у максимально великому масштабі.
Дуже часто при визначенні анатомічних особливостей порожнини зуба виникає складна клінічна ситуація, канали розміщуються не типово і лікарю складно точно визначити вхід у них. У таких випадках із цією задачею можна справитись без жодної шкоди для зуба саме завдяки стоматологічному мікроскопу.

Лікування кореневих каналів під мікроскопом зменшує вірогідність помилки та не допускає розвитку або прогресування патологічного процесу навколо коренів зубів, тобто, у тканинах періодонту.

Прайс-лист на надання медичних послуг

ЗАПИС ПО АКЦІЇ
Ваші контактні дані